Katowice, Lędziny, Praszka (Inf. Wł) – Główna impreza w regionie odbędzie się 8 stycznia w Katowicach – powiedział nam o przygotowaniach do III Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Grzegorz Siemko, organizujący zbiórkę pieniędzy na WOŚP oraz koordynujący imprezy na Śląsku, Podbeskidziu i w Częstochowskiem.

W ramach ,,śląskiego finału” w Spodku od rana do nocy grać będą najlepsze polskie zespoły i lista gości koncertowych będzie tu zdecydowanie najatrakcyjniejsza w kraju. Od godz. 15 na dużej scenie wystąpią m. in. IRA, Ziyo, Kobranocka, Houk, Lady Pank, Closterkeller, Tomek Lipiński i Tilt, Quo Vadis, Skywalker. Bilety kosztują 150 tysięcy starych złotych i wśród ich posiadaczy rozlosowane zostaną nagrody ufundowane przez zespoły. Za tę cenę można też przyjść do Spodka już o godz. 11 i na małej scenie do godz. 15 posłuchać grających m. in. zespołów M. A. S. H., With Iscariota, Giaur. Koncert rozpocznie, a być może poprowadzi Bogusław Linda.

Na katowickim Rynku natomiast odbędzie się impreza pod hasłem ,,Na śląsko nuta”. Zagrają tu i wystąpią m. in. ,,Baba s Chopym”, ,,Jorgusie”, ,,Enjoyer”, ,,Mona Lisa”, kabaret Jerzego Cnoty ,,Ssaki”. Mikołaje rozdawać będą słodycze, zaplanowano też pokaz ogni sztucznych, na aukcji sprzedawane będą pluszowe misie – Wobec wielu ludzi i instytucji mamy dług wdzięczności ale przede wszystkim chcemy podziękować ,,Jorgusiowi” Jerzemu Moskale za wielką pomoc organizacyjną – powiedział ,,TŚL.” Grzegorz Siemko.

Już dziś pierwsze imprezy WOŚP rozpoczynają się w naszym regionie. Skarbonka orkiestry pojawi się dziś w Praszce w wypożyczalni kaset Marii Cieślak, która też cały dzisiejszy utarg przeznaczy na cele orkiestry. Dziś i jutro w szkołach zawodowych i technikach w Lędzinach młodzież przeprowadzi publiczną zbiórkę pieniędzy i 5 i 6 stycznia przeprowadzona zostanie też publiczna zbiórka w Imielinie.